(096) 0 190 190 Гаряча лінія
Статті

Україну заполонили нелегальні АЗС

Назад
Україну заполонили нелегальні АЗС

Самопал. Паливо з нелегальних заправок виводить з ладу двигуни і систему каталізаров

В Україні на тлі подорожчання бензину, дизпалива і автомобільного газу швидкими темпами зростає число нелегальних АЗС. Як правило, "самопал" дешевше легальної пального на 5-6 грн за літр, що робить їх популярними серед населення. Як заявили в прокуратурі, тільки з початку року в Україні виявили два десятка великих нелегальних заправок. Експерти паливного ринку підтверджують: рахунок нелегальним АЗС вже йде на сотні. Крім того, що вони створюють реальну загрозу безпеці оточуючих їх будівель, персоналу і клієнтів, паливо на таких АЗС часто сумнівної якості - або контрабандне, або саморобний. За даними Госфіскальной служби, яка також бореться з такими заправками, обсяги вилученого у них палива обчислюються сотнями тисяч тонн.

Наливають в гаражах

Днями в Чернігівській області через зростання підпільних заправок правоохоронці навіть скликали термінову нараду. Прокурор області Володимир Комашко назвав ситуацію критичною і заявив про необхідність прийняття термінових заходів. У прокуратурі додали, що на території області за останній час було виявлено відразу три нелегальних АЗС, які розташовувалися прямо на приватних подвір'ях.

"АЗС були обладнані в приватних гаражах і заправляли бензином і дизпаливом сумнівної якості. Прийнято рішення створити робочу групу, яка в найближчі дні буде аналізувати ситуацію в області", - уточнила спікер прокуратури Тетяна Похилько.

Правоохоронці нагадують, що організаторам незаконного бізнесу загрожують штрафи від 17 тис. До 34 тис. Грн з конфіскацією обладнання.